Trondheim Filmklubb/Cinemateket Trondheim

Programoversikt
Høsten 1994

(Filmklubben viser fredag, søndag, onsdag. Cinemateket viser mandag, tirsdag, torsdag. Barnefilmklubben hver onsdag.)

September

Fredag 02.09
21.00 THE INCREDIBLE SHRINKING MAN Jack Arnold, 1957
og HEAVY METAL Dennis Potterton, 1981
Søndag 04.09
18.00 HOWARD'S END James Ivory, 1991
21.00 HALFAOUINE Ferid Boughedir, 1990
Mandag 05.09
18.00 TIL SISTE ÅNDEDRAG Jean-Luc Godard, 1959
21.00 TRUE ROMANCE Tony Scott, 1993
Tirsdag 06.09
18.00 TRUE ROMANCE Tony Scott, 1993
21.00 TIL SISTE ÅNDEDRAG Jean-Luc Godard, 1959
Onsdag 07.09
18.00 HENRIK V Kenneth Branagh, 1989
21.00 KAFKA Steven Soderbergh, 1991
Torsdag 08.09
18.00 ALPHAVILLE Jean-Luc Godard, 1965
21.00 ALLEMAGNE NEUF ZERO Jean-Luc Godard, 1990
Fredag 09.09
21.00 SOUTHERN COMFORT Walter Hill, 1981
og PICNIC MED DØDEN John Boorman, 1972
Søndag 11.09
18.00 INNHENTET AV FORTIDEN Volker Schlöndorff, 1991
21.00 JU DOU Zhang Yimou, 1990
Mandag 12.09
18.00 ALLEMAGNE NEUF ZERO Jean-Luc Godard, 1990
21.00 ALPHAVILLE Jean-Luc Godard, 1965
Tirsdag 13.09
18.00 BONNIE AND CLYDE Arthur Penn, 1967
21.00 THELMA & LOUISE Ridley Scott, 1991
Onsdag 14.09
18.00 POINT BLANK John Boorman, 1967
21.00 ERASERHEAD David Lynch, 1978
Torsdag 15.09
18.00 THELMA & LOUISE Ridley Scott, 1991
21.00 BONNIE AND CLYDE Arthur Penn, 1967
Søndag 18.09
18.00 ÅPNE DØRER Gianni Amelio, 1990
21.00 HIGHWAY 61 Bruce McDonald, 1992
Mandag 19.09
18.00 BANDE A PART Jean-Luc Godard, 1964
21.00 FAREWELL MY LOVELY Edward Dmytryk, 1944
Tirsdag 20.09
18.00 FAREWELL MY LOVELY Edward Dmytryk, 1944
21.00 BANDE A PART Jean-Luc Godard, 1964
Onsdag 21.09
18.00 ALIEN Ridley Scott, 1979
21.00 LAWS OF GRAVITY Nick Gomez, 1992
Torsdag 22.09
18.00 CITIZEN KANE Orson Welles, 1941
21.00 THE MAGNIFICENT AMBERSONS Orson Welles, 1942
Søndag 25.09
18.00 CITY OF HOPE John Sayles, 1991
21.00 GAS FOOD LODGING Allison Anders, 1991
Mandag 26.09
18.00 THE MAGNIFICENT AMBERSONS Orson Welles, 1942
21.00 CITIZEN KANE Orson Welles, 1941
Tirsdag 27.09
18.00 TOUCH OF EVIL Orson Welles, 1956
21.00 THE LADY FROM SHANGHAI Orson Welles, 1948
Onsdag 28.09
18.00 HEATHERS Michael Lehman, 1990
21.00 ALIENS James Cameron, 1986
Torsdag 29.09
18.00 THE LADY FROM SHANGHAI Orson Welles, 1948
21.00 TOUCH OF EVIL Orson Welles, 1956

Oktober

Søndag 02.10
18.00 RUBY IN PARADISE Victor Nunez, 1993
21.00 RESERVOIR DOGS Quentin Tarantino, 1991
Mandag 03.10
18.00 LE MILLION Rene Clair, 1931
21.00 PARAPLYENE I CHERBOURG Jacques Demy, 1964
Tirsdag 04.10
18.00 PARAPLYENE I CHERBOURG Jacques Demy, 1964
21.00 LILLE JACQUES Agnes Varda, 1992
Onsdag 05.10
18.00 RUBEN OG ED Trent Harris, 1991
21.00 ALIEN 3 David Giler, 1992
Torsdag 06.10
18.00 BABETTES GJESTEBUD Gabriel Axel, 1987
21.00 ETEGILDET Marco Ferreri, 1973
Fredag 07.10
21.00 STRICTLY BALLROOM Baz Luhrman, 1992
og SATURDAY NIGHT FEVER John Badham, 1977
Lørdag 08.10
13.00 DEKALOG 1-5 Krzysztof Kieslowski, 1989
Søndag 09.10
13.00 DEKALOG 5-10 Krzysztof Kieslowski, 1989
18.00 LA BELLE NOISEUSE Jacques Rivette, 1991
Mandag 10.10
18.00 ETEGILDET Marco Ferreri, 1973
21.00 BABETTES GJESTEBUD Gabriel Axel, 1987
Tirsdag 11.10
18.00 THE DINER Barry Levinson, 1982
21.00 TAMPOPO Juzo Itami, 1987
Onsdag 12.10
18.00 SJØRØVERØYA Fraser C. Heston, 1990
21.00 AMIGOMIO Jeanine Meerapfel & Alcides Chiesa, 1993
Torsdag 13.10
18.00 TAMPOPO Juzo Itami, 1987
21.00 THE DINER Barry Levinson, 1982
Søndag 16.10
18.00 TOLV EDSVORNE MENN Sidney Lumet, 1957
21.00 BADLANDS Terence Malick, 1973
Mandag 17.10
18.00 DAGER FRA 1000 ÅR Anja Breien/Espen Torstenson/Egil Kolstø, 1970
21.00 WHO'S KILLING THE GREAT CHEFS IN EUROPE? Ted Kotcheff, 1978
Tirsdag 18.10
18.00 WHO'S KILLING THE GREAT CHEFS IN EUROPE? Ted Kotcheff, 1978
21.00 EXIT Pål Løkkeberg, 1970
Onsdag 19.10
18.00 ALADDIN John Musker & Ron Clements, 1992
21.00 NEW JACK CITY Mario Van Peebles, 1991
Torsdag 20.10
18.00 RØDBLÅTT PARADIS Oddvar Bull Tuhus, 1970
21.00 KNUT FORMOS SISTE JAKT Jan Erik Düring, 1973
Søndag 23.10
18.00 BLOW UP Michelangelo Antonioni, 1966
21.00 URGA Nikita Mikhalkov, 1991
Mandag 24.10
18.00 PROSESSEN Orson Welles, 1962
21.00 OTHELLO Orson Welles, 1951
Tirsdag 25.10
18.00 OTHELLO Orson Welles, 1951
21.00 PROSESSEN Orson Welles, 1962
Onsdag 26.10
18.00 HER KOMMER PIPPI Olle Hellbom, 1973
21.00 SUPERFLY Gordon Parks Jr., 1972
Torsdag 27.10
18.00 ANTON Per Blom, 1973
21.00 HEKSENE FRA DEN FORSTENEDE SKOG Bredo Greve, 1976
Fredag 28.10
10.00 SEMINAR Eric M. Nilssons dokumentar- og kortfilmer
18.00 DIV KORTFILMER Eric M. Nilsson
Søndag 30.10
18.00 VINTEREVENTYR Eric Rohmer, 1992
21.00 NAKEN Mike Leigh, 1993
Mandag 31.10
18.00 LASSE OG GEIR Svend Wam & Petter Vennerød, 1976
21.00 DET TAUSE FLERTALL Svend Wam & Petter Vennerød, 1977

November

Tirsdag 01.11
18.00 EDDIE OG SUZANNE Arild Kristo, 1975
21.00 LASSE OG GEIR Svend Wam & Petter Vennerød, 1976
Onsdag 02.11
18.00 EMIL I LØNNEBERGA Olle Hellbom, 1971
21.00 KALIFORNIA Dominic Sena, 1993
Torsdag 03.11
18.00 DISTANT VOICES - STILL LIVES Terrence Davies, 1988
21.00 SATANS KVINNFOLK Michael Verhoeven, 1989
Fredag 04.11
21.00 HARD-BOILED John Woo, 1992
23.30 HARD-BOILED John Woo, 1992
Søndag 01.11
18.00 ZOMBIE AND THE GHOST TRAIN Mika Kaurismäki, 1991
21.00 RIFF RAFF Ken Loach, 1990
Mandag 07.11
18.00 SATANS KVINNFOLK Michael Verhoeven, 1989
21.00 DISTANT VOICES - STILL LIVES Terrence Davies, 1988
Tirsdag 08.11
18.00 LANDSKAP I TÅKE Theo Angeloupolos, 1988
21.00 STELLA POLARIS Knut Erik Jensen, 1993
Onsdag 09.11
18.00 KORTFILMER Div.
21.00 BOYZ'N'THE HOOD John Singleton, 1991
Torsdag 10.11
18.00 STELLA POLARIS Knut Erik Jensen, 1993
21.00 LANDSKAP I TÅKE Theo Angelopoulos, 1988
Søndag 13.11
18.00 FAHRENHEIT 451 François Truffaut, 1966
21.00 EN ENGEL VED MITT BORD Jane Campion, 1990
Mandag 14.11
18.00 BENNYS VIDEO Michael Haneke, 1992
21.00 SIGØYNERNES TID Emir Kusturica, 1989
Tirsdag 15.11
18.00 SIGØYNERNES TID Emir Kusturica, 1989
21.00 BENNYS VIDEO Michael Haneke, 1992
Onsdag 16.11
18.00 MORMOR OG DE ÅTTE UNGENE I BYEN Espen Thorstenson, 1977
21.00 SOUTH CENTRAL Steve Anderson, 1992
Torsdag 17.11
18.00 NØKKELEN TIL PROVENCE 1 Robert Yves, 1990
21.00 NØKKELEN TIL PROVENCE 2 Robert Yves, 1991
Fredag 18.11
18.00 BADLANDS Terence Malick, 1973
Søndag 20.11
18.00 NAKEN TANGO Leonard Schrader, 1990
21.00 CYRANO DE BERGERAC Jean-Paul Rappenau, 1990
Mandag 21.11
18.00 SHADOWS John Cassavetes, 1959
21.00 THE KILLING OF A CHINESE BOOKIE John Cassavetes, 1976
Tirsdag 22.11
18.00 THE KILLING OF A CHINESE BOOKIE John Cassavetes, 1976
21.00 SHADOWS John Cassavetes, 1959
Onsdag 23.11
18.00 REISEN TIL MELONIA Per Åhlin, 1989
21.00 HARDWARE Richard Stanley, 1990
Torsdag 24.11
18.00 LOVE STREAMS John Cassavetes, 1984
21.00 ROSEMARYS BABY Roman Polanski, 1968
Søndag 27.11
18.00 STERK BERØRING Krzysztoff Zanussi
21.00 DEN FRANSKE LØYTNANTS KVINNE Karel Reisz, 1981
Mandag 28.11
18.00 ROSEMARYS BABY Roman Polanski, 1968
21.00 LOVE STREAMS John Cassavetes, 1984
Tirsdag 29.11
18.00 BRINGING UP BABY Howard Hawks, 1938
21.00 THE BIG SLEEP Howard Hawks, 1946
Onsdag 30.11
18.00 SVAMPE Martin Asphaug, 1990
21.00 ØNSKEREPRISEN Din film, din regissør!

Desember

Torsdag 01.12
18.00 THE BIG SLEEP Howard Hawks, 1946
21.00 BRINGING UP BABY Howard Hawks, 1938
Fredag 02.12
21.00 AVSLUTNINGSFEST!
og SODOMA REYKJAVIK Oskar Jonasson, 1993
Søndag 04.12
18.00 KOLOSS Witold Leszczynski, 1993
21.00 HODIAK Hans Petter Blad, 1994
Mandag 05.12
21.00 VERTIGO Alfred Hitchcock, 1958
Tirsdag 06.12
21.00 VERTIGO Alfred Hitchcock, 1958
Onsdag 07.12
21.00 FORBRYTELSENS ELEMENT Lars von Trier, 1984
Torsdag 08.12
21.00 FORBRYTELSENS ELEMENT Lars vo Trier, 1984
Søndag 11.12
21.00 VERONIKAS TO LIV Kryztzof Kieslowsi, 1991
Mandag 12.12
21.00 SUGAR BABY Percy Adlon, 1985
Tirsdag 13.12
21.00 RAN Akira Kurosawa, 1985
Onsdag 14.12
21.00 RAN Akira Kurosawa, 1985
Torsdag 15.12
21.00 TROLLMANNEN FRA OZ Victor Flemming, 1939
Søndag 18.12
21.00 TROLLMANNEN FRA OZ Victor Flemming, 1939

Nettverksgruppa 1/9-94, www@nvg.ntnu.no