Trondheim Filmklubb/Cinemateket Trondheim

Programoversikt
Høsten 1996

(Filmklubben viser onsdag og søndag. Cinemateket viser mandag, tirsdag, torsdag)

September

Torsdag 12.09
21:00 Blowjob + Lisbon Story
Søndag 15.09
18:00 Gallipoli
21:00 Lisbon Story
Mandag 16.09
18:00 Radio Days
21:00 Misty, mørkets melodi
Tirsdag 17.09
18:00 Misty, mørkets melodi
21:00 Radio Days
Onsdag 18.09
18:00 Røkeaften, m/kortfilmer,
Smoke og Blue in the Face
Torsdag 19.09
18:00 Frihetens fantom
21:00 Borgerskapets diskrete sjarm
Søndag 22.09
18:00 Picninc at Hanging Rock
21:00 Crumb
Mandag 23.09
18:00 Borgerskapets diskrete sjarm
21:00 Frihetens fantom
Tirsdag 24.09
18:00 The Fisher King
21:00 Los Olvidados
Onsdag 25.09
18:00 Picnic at Hanging Rock
21:00 Epidemic
Torsdag 26.09
18:00 Piratene
21:00 The Fisher King
Søndag 29.09
18:00 Epidemic
21:00 Modesty Blaise
Mandag 30.09
18:00 Belle de Jour
21:00 Begjærets dunkle mål

Oktober

Tirsdag 01.10
18:00 Begjærets dunkle mål
21:00 Belle de Jour
Onsdag 02.10
18:00 Fresh
21:00 Forbrytelsens element
Torsdag 03.10
18:00 Også dverger begynte i det små
21:00 Aguirre
Søndag 06.10
18:00 The Last Wave
21:00 The Crow
Mandag 07.10
18:00 Aguirre
21:00 Også dverger begynte i det små
Tirsdag 08.10
18:00 The Manchurian Canidate
21:00 Land des Schweigens und Dunkelkeit
Onsdag 09.10
18:00 Europa
21:00 En engel ved mitt bord
Torsdag 10.10
18:00 Morderengelen
21:00 Viridiana
Søndag 13.10
18:00 Tank Girl
21:00 Europa
Mandag 14.10
18:00 Fitzcarraldo
21:00 Diktatoren
Tirsdag 15.10
18:00 Diktatoren
21:00 Fitzcarraldo
Onsdag 16.10
18:00 Pumaens datter
21:00 Forbudte følelser
Torsdag 17.10
18:00 I fars navn
21:00 Woyzeck
Søndag 20.10
18:00 Riket
Mandag 21.10
18:00 Moderne tider
21:00 Fata Morgana
Tirsdag 22.10
18:00 Stroszek
21:00 Moderne tider
Onsdag 23.10
18:00 $hopping
21:00 Rock Hudson´s Home-movies
Torsdag 24.10
18:00 Stasjonen
21:00 Herz aus Glass
Søndag 27.10
18:00 Orson Welles - a One Man Band
21:00 Priest
Mandag 28.10
18:00 Sporveksleren
21:00 Gåten Kaspar Hauser
Tirsdag 29.10
18:00 Mannen på taket
21:00 Mannen fra Mallorca
Onsdag 30.10
18:00 Vitne til mord
21:00 Butterfly Kiss
Torsdag 31.10
18:00 Mannen fra Mallorca
21:00 Mannen på taket

November

Søndag 03.11
18:00 Butterfly Kiss
21:00 Før regnet faller
Mandag 04.11
18:00 Bob le Flambeur
21:00 The Shadow Army
Tirsdag 05.11
18:00 The Legend of the Holy Drinker
21:00 Augustino di Ippone
Onsdag 06.11
18:00 Før regnet faller
21:00 Shallow Grave
Torsdag 07.11
18:00 Augustino di Ippone
21:00 The Legend of the Holy Drinker
Søndag 10.11
18:00 Shallow Grave
21:00 Boston Kickout + regissørbesøk
Mandag 11.11
18:00 Skuespillernes reise
21:00 Jeanne d´Arc (Dreyer)
Tirsdag 12.11
18:00 Jeanne d´Arc (Dreyer)
21:00 Skuespillernes reise
Onsdag 13.11
18:00 Storkens nølende steg
21:00 Dypt, vilt og inderlig
Torsdag 14.11
18:00 Legenden om Till
21:00 Stalker
Søndag 17.11
18:00 Ruby in Paradise
21:00 Ladybird, Ladybird
Mandag 18.11
18:00 Det syvende segl
21:00 Stalker
Tirsdag 19.11
18:00 Legenden om Till
21:00 Det syvende segl
Onsdag 20.11
18:00 Under jorden
21:00 Mishima
Torsdag 21.11
18:00 Jeanne d´Arc (Rivette)
Søndag 24.11
18:00 Mishima
21:00 Marlene
Mandag 25.11
18:00 Francesco, guilare di Dio
21:00 Cammina, Cammina
Tirsdag 26.11
18:00 Cammina, Cammina
21:00 No Man´s Land
Onsdag 27.11
18:00 Bix - jazzlegenden
21:00 Lamerica
Torsdag 28.11
18:00 No Man´s Land
21:00 Francesco, guilare di Dio

Desember

Søndag 01.12
18:00 Lamerica
21:00 En ren formalitet
Mandag 02.12
18:00 The Loneliness of the Long Distance Runner
21:00 Saturday Night, Sunday Morning
Tirsdag 03.12
18:00 This Sporting Life
21:00 Billy Liar
Onsdag 04.12
18:00 Flaggermusvinger
21:00 September Songs
Torsdag 05.12
18:00 Joe Hill
21:00 Ådalen 31
Søndag 08.12
18:00 Et førjulsmareritt
21:00 Cammile Claudel
Mandag 09.12
18:00 Å leve, det er å elske
21:00 Elvira Madigan
Tirsdag 10.12
18:00 Elvira Madigan
21:00 Å leve, det er å elske
Onsdag 11.12
21:00 It´s a Wonderful life
Torsdag 12.12
18:00 Lokale produksjoner

Med forbehold om feil. Se i dagspressen for endringer.


Nettverksgruppa [--] rune@nvg.ntnu.no