Trondheim Filmklubb/Cinemateket Trondheim

Programoversikt
Våren 1994

(Filmklubben viser fredag, søndag, onsdag. Cinemateket viser mandag, tirsdag, torsdag. Barnefilmklubben hver onsdag.)

Januar

Fredag 21.01
21.00 SPINAL TAP Rob Reiner
23.00 A HARD DAY'S NIGHT Richard Lestery
Søndag 23.01

18.00 STAND BY ME Rob Reiner
21.00 PELLE EROBREREN Bille August
Mandag 24.01
18.00 REVENGE OF THE SHOGUN WOMEN 3D Pai Ying/Shirley Han
21.00 ANDY WARHOLS FRANKENSTEIN 3D Paul Morrisey
Tirsdag 25.01
18.00 DEMONENE I AMITYVILLE 3D Richard Fletcher
21.00 STARCHASER 3D Steven Hahn
Onsdag 26.01
18.00 E.T. Steven Spielberg
21.00 THE NIGHT OF THE LIVING DEAD George Romero
Torsdag 27.01
18.00 ANDY WARHOLS FRANKENSTEIN 3D Paul Morrisey
21.00 STARCHASER 3D Steven Hahn
Søndag 30.01
18.00 NOEN HAR DET HETT Billy Wilder
21.00 CINEMA PARADISO Guiseppe Tornatore
Mandag 31.01
18.00 OG SKIPET GÅR Federico Fellini
21.00 AMARCORD Federico Fellini

Februar

Tirsdag 01.02
18.00 AMARCORD Federico Fellini
21.00 GINGER OG FRED Federico Fellini
Onsdag 02.02
18.00 VALHALL Peter Madsen/Jeff Varab
21.00 SORTE ØYNE Nikita Mikalkov
Torsdag 03.02
18.00 OG SKIPET GÅR Federico Fellini
21.00 LA DOLCE VITA Federcio Fellini
Fredag 04.02
21.00 3 CHAPLIN KORTFILMER Charlie Chaplin
23.00 RAISING ARIZONA Joel & Ethan Coen
Søndag 06.02
18.00 ZELIG Woody Allen
21.00 CAREFUL Guy Maddin
Mandag 07.02
18.00 DER GOLEM Paul Wegener
21.00 SKJØNNHETEN OG UDYRET Jean Cocteau
Tirsdag 08.02
18.00 GINGER OG FRED Federico Fellini
21.00 LA DOLCE VITA Federico Fellini
Onsdag 09.02
18.00 DANNY OG DEN STORE FASANJAKTEN Gavin Miller
21.00 THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE Tobe Hooper
Torsdag 10.02
18.00 DR. MABUSE, DER SPIELER Fritz Lang
21.00 DR. MABUSES TESTAMENTE Fritz Lang
Søndag 13.02
18.00 KJÆRE EMMA Istvan Szabo
21.00 GIGANTEN George W Stevens
Mandag 14.02
18.00 DR. MABUSE, DER SPIELER Fritz Lang
21.00 DR. MABUSES TESTAMENTE Fritz Lang
Tirsdag 15.02
18.00 DR. CALIGARIS KABINETT Robert Wiene
21.00 M Fritz Lang
Onsdag 16.02
18.00 HEKSENE Nicholas Roeg
21.00 NAKEN LUNSJ David Cronenberg
Torsdag 17.02
18.00 DR. CALIGARIS KABINETT Robert Wiene
21.00 DER GOLEM Paul Wegener
Søndag 20.02
18.00 A MATTER OF LIFE AND DEATH Micheal Powell/Emeric Pressburger
21.00 IN THE SOUP Alexandre Rockwell
Mandag 21.02
18.00 LA STRADA Federico Fellini
21.00 KLOVNENE Federico Fellini
Tirsdag 22.02
18.00 KLOVNENE Federico Fellini
21.00 LA STRADA Federico Fellini
Onsdag 23.02
18.00 SVAMPE Martin Asphaug
21.00 EXORSISTEN William Friedkin
Torsdag 24.02
18.00 HI, MOM! Brian De Palma
21.00 TAXI DRIVER Martin Scorsese
Søndag 27.02
18.00 NATTENS DRONNING Paul Bogart
21.00 CRUSH Alison MacLean
Mandag 28.02
18.00 HI, MOM! Brian De Palma
21.00 TAXI DRIVER Martin Scorsese

Mars

Tirsdag 01.03
18.00 TEGNERENS KONTRAKT Peter Greenaway
21.00 THE FALLS Peter Greenaway
Onsdag 02.03
18.00 BJØRNEN Jean-Jacques Annaud
21.00 POISON Todd Haynes
Torsdag 03.03
18.00 THE FALLS Peter Greenaway
21.00 TEGNERENS KONTRAKT Peter Greenaway
Søndag 06.03
18.00 MY OWN PRIVATE IDAHO Gus van Sant
21.00 MØTE MED VENUS Istvan Szabo
Mandag 07.03
18.00 BLUE VELVET David Lynch
21.00 ANOTHER GIRL, ANOTHER PLANET Michael Almereyda
Tirsdag 08.03
18.00 KRANES KONDITORI Astrid Henning Jensen
21.00 DØDEN ER ET KJÆRTEGN Edith Calmar
Onsdag 09.03
18.00 LILLE KAJSA Daniel Bergman/Göran Carenbäck
21.00 LEIEBOEREN Roman Polanski
Torsdag 10.03
18.00 NOSFERATU F W Murnau
21.00 JEGEREN I MØRKET Charles Laughton
Søndag 13.03
18.00 ROGER & ME Michael Moore
21.00 KAPTEIN FRACASSAS REISE Ettore Scola
Mandag 14.03
18.00 THE KING OF COMEDY Martin Scorsese
21.00 NEW YORK, NEW YORK Martin Scorsese
Tirsdag 15.03
18.00 NOSFERATU F W Murnau
21.00 JEGEREN I MØRKET Charles Laughton
Onsdag 16.03
18.00 IVO CAPRINO KORTFILMER Ivo Caprino
21.00 THE BED YOU SLEEP IN Jon Jost
Torsdag 17.03
18.00 SATYRICON Federico Fellini
21.00 RAGING BULL Martin Scorsese
Fredag 18.03 - Søndag 20.03
MINIMALEN Div kortfilmer - se eget program
Mandag 21.03
18.00 THE KING OF COMEDY Martin Scorsese
21.00 NEW YORK, NEW YORK Martin Scorsese
Tirsdag 22.03
18.00 PRETTY BABY Louis Malle
21.00 BLUE VELVET David Lynch
Onsdag 23.03
18.00 ELSKERNE Louis Malle
21.00 TA MITT LIV Louis Malle
Torsdag 24.03
18.00 TA MITT LIV Louis Malle
21.00 ELSKERNE Louis Malle
Søndag 27.03
18.00 SODOMA REYKJAVIK Oskar Jónasson
21.00 EN VAKKER HISTORIE Claude Lelouch
Mandag 28.03
18.00 ATLANTIC CITY Louis Malle
21.00 MIN MIDDAG MED ANDRE Louis Malle
Tirsdag 29.03
18.00 PRETTY BABY Louis Malle
21.00 RAGING BULL Martin Scorsese
Onsdag 30.03
18.00 KEISERENS NATTERGAL Jiri Trnka
21.00 VEGGFAUDR Julius Kemp

April

Tirsdag 05.04
18.00 MIN MIDDAG MED ANDRE Louis Malle
21.00 ATLANTIC CITY Louis Malle
Onsdag 06.04
18.00 MOMO - KAMPEN OM TIDEN Johannes Schaaf
21.00 BRØNNEN Pekka Lahto
Torsdag 07.04
18.00 ZOO Peter Greenaway
21.00 DROWNING BY NUMBERS Peter Greenaway
Søndag 10.04
18.00 SIGNALEMENTET Claude Lelouch
21.00 THE ADDAMS FAMILY Barry Sonnenfeldt
Mandag 11.04
18.00 FAUST F W Murnau
21.00 INDIA SONG Marguerite Duras
Tirsdag 12.04
18.00 DROWNING BY NUMBERS Peter Greenaway
21.00 ZOO Peter Greenaway
Onsdag 13.04
18.00 WALT DISNEY KORTFILMER Walt Disney
21.00 ORLANDO Sally Potter
Torsdag 14.04
18.00 LITEN IDA Laila Mikkelsen
21.00 LØPERJENTEN Vibeke Løkkeberg
Søndag 17.04
18.00 DET UROLIGE HJERTET Francois Dypeyron
21.00 SLACKER Richard Linklater
Mandag 18.04
18.00 FAUST F W Murnau
21.00 ANGEL HEART Alan Parker
Tirsdag 19.04
18.00 LITEN IDA Laila Mikkelsen
21.00 LØPERJENTEN Vibeke Løkkeberg
Onsdag 20.04
18.00 UGLER I MOSEN Ivo Caprino
21.00 THE UNBELIEVABLE TRUTH Hal Hartley
Torsdag 21.04
18.00 NOEN DAGER I MAI Louis Malle
21.00 PÅ GJENSYN Louis Malle
Søndag 24.04
18.00 GENERALEN Buster Keaton/Clyde Bruckman
21.00 MEPHISTO Istvan Szabo
Mandag 25.04
18.00 1900 I Bernardo Bertolucci
21.00 1900 II Bernardo Bertolucci
Tirsdag 26.04
18.00 ONDT BLOD I AMERIKA Sergio Leone
21.00 forts.
Onsdag 27.04
18.00 GJEMMESTEDET Niels Gråbøl
21.00 SHOCK CORRIDOR Samuel Fuller
Torsdag 28.04
18.00 PÅ GJENSYN Louis Malle
21.00 NOEN DAGER I MAI Louis Malle

Mai

Søndag 01.05
18.00 FRISØRENS EKTEMANN Patrice Leconte
21.00 NATUREN HAMD Stefan Jarl
Mandag 02.05
18.00 NATT PÅ MANHATTAN Martin Scorsese
21.00 PROSPEROS BOOKS Peter Greenaway
Tirsdag 03.05
18.00 HUSTRUER Anja Breien
21.00 HUSTRUER TI ÅR ETTER Anja Breien
Onsdag 04.05
18.00 HERMAN Erik Gustavson
21.00 MAN BITES DOG Remy Belvoux/André Bonzel/Benoît Poelvoorde
Torsdag 05.05
18.00 ARKITEKTENS MAGE Peter Greenaway
21.00 KOKKEN, TYVEN, HANS KONE OG HENNES ELSKER Peter Greenaway
Søndag 08.05
18.00 NATTEN I VARENNES Ettore Scola
21.00 IDAHO POTATO Krsto Papic
Mandag 09.05
18.00 HUSTRUER Anja Breien
21.00 HUSTRUER TI ÅR ETTER Anja Breien
Tirsdag 10.05
18.00 KOKKEN, TYVEN, HANS KONE OG HENNES ELSKER Peter Greenaway
21.00 BESATT Louis Malle
Onsdag 11.05
18.00 MIO, MIN MIO Vladimir Grammatikov
21.00 DE ELSKENDE PÅ PONT NEUF Léos Carax Hansens visning
Torsdag 12.05
18.00 BESATT Louis Malle
21.00 ARKITEKTENS MAGE Peter Greenaway
Fredag 13.05
21.00 FREDAG DEN 13DE Sean S Cunningham
23.00 LØRDAG DEN 14DE Howard R Cohen
Mandag 16.05
18.00 1900 I Bernardo Bertolucci
21.00 1900 II Bernardo Bertolucci
Torsdag 19.05
18.00 ONDT BLOD I AMERIKA Sergio Leone
21.00 forts.
Mandag 23.05
18.00 FRIDA, MED HJERTET I HÅNDEN Berit Nesheim
21.00 TIL EN UJKENT Unni Straume
Tirsdag 24.05
18.00 TIL EN UKJENT Unni Straume
21.00 FRIDA, MED HJERTET I HÅNDEN Berit Nesheim
Torsdag 26.05
18.00 MAFIABRØDRE Martin Scorsese
21.00 CAPE FEAR Martin Scorsese
Mandag 30.05
18.00 KAPPLØP MED TIDEN Martin Brest
21.00 MAD DOG AND GLORY John McNaughton
Tirsdag 31.05
18.00 MAD DOG AND GLORY John McNaughton
21.00 KAPPLØP MED TIDEN Martin Brest

Nettverksgruppa 20/1-94, www@nvg.ntnu.no