Trondheim Filmklubb/Cinemateket Trondheim

Programoversikt
Våren 1995

(Filmklubben viser fredag, søndag, onsdag. Cinemateket viser mandag, tirsdag, torsdag.)

Januar

Fredag 20.01
18.00 FLASH GORDON Michael Hodges
og DARKMAN Sam Raimi
Søndag 22.01
18.00 RINGENES HERRE Ralph Bakshi
21.00 ENTER THE DRAGON Robert Clouse
Mandag 23.01
18.00 CATCH 22 Mike Nicols
21.00 GJØKEREDET Milos Forman
Tirsdag 24.01
18.00 GJØKEREDET Milos Forman
21.00 CATCH 22 Mike Nichols
Onsdag 25.01
18.00 FRAME UP Jon Jost
21.00 DUNE David Lynch
Torsdag 26.01
18.00 STRANGER THAN PARADISE Jim Jarmusch
21.00 DO THE RIGHT THING Spike Lee
Søndag 29.01
18.00 DUNE David Lynch
21.00 THE PLAYER Robert Altman
Mandag 30.01
18.00 DO THE RIGHT THING Spike Lee
21.00 STRANGER THAN PARADISE Jim Jarmusch
Tirsdag 31.01
18.00 IVANS BARNDOM Andrei Tarkovskij
21.00 FINAL TAKE Yoji Yamada

Februar

Onsdag 01.02
18.00 LATCHO DROM Tony Gatlif
21.00 HELLS ANGELS ON WHEELS Richard Rush
Torsdag 02.02
18.00 AN AUTUMN AFTERNOON Yasujiro Ouzo
21.00 A STAR ATHLETE Hiroshi Shimizu
Søndag 05.02
18.00 HELLS ANGELS ON WHEELS Richard Rush
21.00 STOR STÅHEI FOR INGENTING Kenneth Branagh
Mandag 06.02
18.00 A MOTHER SHOULD BE LOVED Yasujiro Ouzo
21.00 CARMEN COMES HOME Keisuke Kinoshota
Tirsdag 07.02
18.00 SHE WAS LIKE A WILD CHRYSANTHEMUM YKeisuke Kinoshita
21.00 IVANS BARNDOM Andrej Tarkovskij
Onsdag 08.02
18.00 HØRTE DU HAVFRUENE SYNGE? Patricia Rozema
21.00 WITHNAIL AND I Bruce Robinson
Torsdag 09.02
18.00 IMAGES Robert Altman
21.00 NASHVILLE Robert Altman
Søndag 12.02
18.00 WITHNAIL AND I Bruce Robinson
21.00 FAUST Jan Svankmajer
Mandag 13.02
18.00 THE INNOCENTS Jack Clayton
21.00 THE HUSTLER Robert Rossen
Tirsdag 14.02
18.00 IN COLD BLOOD Richard Brooks
21.00 ELEFANTMANNEN David Lynch
Onsdag 15.02
18.00 ROUND MIDNIGHT Bertrand Tavernier
21.00 BARBARELLA Roger Vadim
Torsdag 16.02
18.00 THAT COLD DAY IN THE PARK Robert Altman
21.00 M*A*S*H Robert Altman
Søndag 19.02
18.00 BARBARELLA Roger Vadim
21.00 BIRD Clint Eastwood
Mandag 20.02
18.00 GULLALDER Luis Bunuel
21.00 M*A*S*H Robert Altman
Tirsdag 21.02
18.00 ANDREJ RUBLOV Andrej Tarkovskij
21.00 A CLOCKWORK ORANGE Stanley Kubrick
Onsdag 22.02
18.00 BALLADEN OM NARAYAMA Shohei Imamura
21.00 FRANKENSTEIN MEETS THE SPACEMONSTER Robert McCarty
Torsdag 23.02
18.00 A CLOCKWORK ORANGE Stanley Kubrick
21.00 ANDREJ RUBLOV Andrej Tarkovskij
Søndag 26.02
18.00 FRANKENSTEIN MEETS THE SPACEMONSTER Robert McCarty
21.00 RAGTIME Milos Forman
Mandag 27.02
18.00 COMPULSION Richard Fleicher
21.00 FORTY GUNS Samuel Fuller
Tirsdag 28.02
18.00 FORNAVN CARMEN Jean-Luc Godard
21.00 RUMBLE FISH Francis F. Coppola

Mars

Onsdag 01.03
18.00 RONJA RØVERDATTER Tage Danielsson
21.00 CONFESSION OF AN OPIUM EATER Albert Zugsmith
Torsdag 02.03
18.00 OKTOBER Sergej Eisenstein
21.00 RUMBLE FISH Francis F. Coppola
Søndag 05.03
18.00 CONFESSION OF AN OPIUM EATER Albert Zugsmith
21.00 MO' BETTER BLUES Spike Lee
Mandag 06.03
18.00 INTERNASJONAL AVANTGARDE FILM
21.00 FOOL FOR LOVE Robert Altman
Tirsdag 07.03
18.00 SOLARIS Andrej Tarkovskij
21.00 SPEIL Andrej Tarkovskij
Onsdag 08.03
18.00 ALBAN - LILLE SØSTER KANIN - SIRRE STRIKK OG PADDE BALL
21.00 EL MARIACHI Robert Rodriguez
Torsdag 09.03
18.00 SPEIL Andrej Tarkovskij
21.00 SOLARIS Andrej Tarkovskij
Søndag 12.03
18.00 EL MARIACHI Robert Rodriguez
21.00 CANDY MOUNTAIN Robert Frank
Mandag 13.03
18.00 TAUSE VITNER Tim Hunter
21.00 MAN BITES DOG Balveux, Bonzel, Poelvoorde
Tirsdag 14.03
18.00 MAN BITES DOG Balveux, Bonzel, Poelveorde
21.00 TAUSE VITNER Tim Hunter
Onsdag 15.03
18.00 PIPPI LANGSTRØMPE PÅ DE SJU HAV Olle Hellbom
21.00 TO TYSKE SØSTRE Margareta von Trotta
Torsdag 16.03
18.00 RIDDERNE AV DET RUNDE BORD Gilliam/Jones
21.00 EN FISK VED NAVN WANDA Charles Chricton
Søndag 19.03
18.00 QUAY-KORTFILMPAKKE Quay Bros.
21.00 MATTEUSEVANGELIET Pier Paolo Pasolini
Mandag 20.03
18.00 EN FISK VED NAVN WANDA Charles Chricton
21.00 RIDDERNE AV DET RUNDE BORD Gilliam/Jones
Tirsdag 21.03
18.00 STALKER Andrej Tarkovskij
21.00 NOSTALGHIA Andrej Tarkovskij
Onsdag 22.03
18.00 ET AMERIKANSK EVENTYR Don Bluth
21.00 THE DUELLISTS Ridley Scott
Torsdag 23.03
18.00 NOSTALGHIA Andrej Tarkovskij
21.00 STALKER Andrej Tarkovskij
Søndag 26.03
18.00 STAMMHEIM Reinhard Hauff
21.00 MEDITERRANEO Gabriel Salvatore
Mandag 27.03
18.00 EUROPA Lars von Trier
21.00 PIANO Jane Campion
Tirsdag 28.03
18.00 PIANO Jane Campion
21.00 EUROPA Lars von Trier
Onsdag 29.03
18.00 KARLSON PÅ TAKET Olle Hellbom
Torsdag 30.03
18.00 SUPERNULLET Carl Reiner
21.00 DELIKATESSEN Jean Pierre Jeunot

April

Søndag 02.04
18.00 RUBY IN PARADISE Victor Nunez
21.00 THE INDIAN RUNNER Sean Penn
Mandag 03.04
18.00 KRIGERENS HJERTE Leidulv Risan
21.00 TANGO Patrice Leconte
Tirsdag 04.04
18.00 DELIKATESSEN Jean Pierre Jeunot
21.00 SUPERNULLET Carl Reiner
Onsdag 05.04
18.00 BARNEKORTFILMER
21.00 HIPP, HPP, HURRA Kjell Grede
Torsdag 06.04
18.00 OFFERET Andrej Tarkovskij
21.00 MONTY PYTHON'S LIFE OF BRIAN Terry Jones
Torsdag 20.04
18.00 MONTY PYTHONS LIFE OF BRIAN Terry Jones
21.00 OFFERET Andrej Tarkovskij
Søndag 23.04
21.00 FALLING DOWN Joel Schumacher
Mandag 24.04
21.00 FALLING DOWN Joel Schumacher
Tirsdag 25.04
21.00 BAD LIEUTENANT
Torsdag 27.04
21.00 NATURAL BORN KILLERS Oliver Stone
Søndag 30.04
21.00 NATURAL BORN KILLERS Oliver Stone

Mai

Tirsdag 02.05
21.00 VI VIL LEVE Dalgård, Randall
Onsdag 03.05
21.00 KALDE SPOR Arne Skouen
Torsdag 04.05
21.00 OMRINGET Arne Skouen
Søndag 07.05
21.00 KAMPEN OM TUNGTVANNET Vibe-Muller, Dreville
Mandag 08.05
21.00 NI LIV Arne Skouen
Tirsdag 09.05
21.00 FANEFLUKT Eldar Einarson
Onsdag 10.05
21.00 SECONDLØITNANTEN Hans Petter Moland

Med forbehold om feil. Se i dagspressen for endringer.


Nettverksgruppa 18/1-95, www@nvg.ntnu.no